کارپنتری رو بیشتر بشناسیم

بدون ديدگاه

کارپنتری یک بنیاد آموزش محور است که با هدف آموزش هدفمند و استاندارد کد نویسی در دو زبان پایتون و R از سال ۲۰۱۸ در کشور آمریکا شروع به کار کرده است. با وجود فعالیت کوتاه مدت این بنیاد، استقبال بی نظیری از سرفصل ها و دروس تهیه شده و ارائه شده ی آن در خود ایالات متحده و نیز کشورهای اروپایی شده است. کارپنتری سه مجموعه کارگاه برگزار می کند که شامل Software Carpentry به منظور آموزش مباحث برنامه نویسی به افرادی که در زمینه ی کار با نرم افزارها و همچنین طراحی و نوشتن نرم افزار فعالیت می کنند مانند برنامه نویس ها، طراحان نرم افزار، و محققین زمینه ی انفورماتیک و بیوانفورماتیک، Data Carpentry به منظور آموزش مباحث برنامه ریزی برای دانشجویان و محققینی که با داده های بزرگ سر و کار دارند شامل زیست شناسی و ژنومیکس، آنالیز داده های، ژنومیکس، محیط زیست، ژئولوژی و … طراحی شده است و نیز کارگاه Library Carpentry به منظور آموزش برنامه نویسی با تمرکز بر کار با پایگاههای داده و استخراج اطلاعات نهفته در مقالات، متون، دیتابیس ها و … طراحی شده اند و توسط مدرسین رسمی این بنیاد تدریس می شوند.

مدارک ارائه شده توسط این بنیاد در تمامی دانشگاههای معتبر سراسر جهان معتبر و پذیرش است. با توجه به نیاز مبرم دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و عملیاتی جهانی به محققینی که قادر به کد نویسی باشند، مدارک ارائه شده توسط این بنیاد رزومه ای قوی به شمار می آید.

دکتر الناز امانزاده، اولین مدرس رسمی این بنیاد در کشور ایران و خاور میانه است. او آموزش های اولیه‌ی برنامه نویسی را تحت نظر دکتر کنراد فورستنر در آلمان گذراند و سپس توانست با گذراندن دوره های مخصوص، به مقام تدریس بین المللی این دوره‌ها دست پیدا کند.

در حال حاضر کارگاه‌های بین المللی دکتر امانزاده در کشورهای آمریکا، ایتالیا، آلمان، انگلستان و… در حال برگزاری است.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =